یکی دو نکته در حاشیه این متن

می خواهم در این یاداشت سخن این دسته از دوستان را تایید کنم و این توضیح را بیافزایم که من بعد از حدود یک و نیم ماه، نامه نگاری و اداره به اداره رفتن ها، از حل این مساله نا امید شدم،  هدفم از نوشتن یاداشت در وبلاگم، نه  التماس و درخواست بلکه صرفا اطلاع رسانی درست به دوستان و آشنایان بود زیرا با رسانه ای شدن این مساله توسط دوستانی چون استاد جعفریان، پرسشهای بسیاری در مورد اصل ماجرا وجود داشت که از من پرسیده می شد، بهتر دیدم آن را در وبلاگم بنویسم که همه بدانند و جلو بعضی از شایعات هم گرفته شود.

دیروز به یکی از دوستان در خبرگزاری تسنیم که به صداقت و انسانیتش اعتماد دارم، گفتم که حاضر نیستم این مشکل به هر قیمتی حل شود. دانش و هنر و... باید در اختیار عزت انسان باشد اگر باعث ذلتش شود دیگر اعتبار پرکاهی را هم نخواهد داشت. سپاس از این خبرنگار گرامی که با فرهیختگی سخنم را تایید کرد.

نکته پایانی اینکه برخی از دوستان به من پیشنهاد می کنند که چرا یک شعر در خصوص این مشکل نمی سرایی؟ شاید این کار خیلی بهتر و موثر تر باشد. در پاسخ این دوستان گفته ام و باردیگر تاکید می کنم که شعر برای من هنر مقدسی است که باید برای اهداف بزرگ بشری سروده شود و غم های عمومی بشر را باز تاب دهد. دلم نمی خواهد این درّ گران بها را فدای فایده شخصی خودم کنم. دکتر شدن غایت آمال من نیست، برای من شاعر بودن کافی است. از خداوند بزرگ می خواهم یاری ام کند تا این ودیعه اش را تنها در راه  تعالی ومصالح خلقش استفاده کنم. و از بارگاهش مدد می جویم همچنان که مرا شاعر آفریده است شاعر بمیراند!

یاحق!

/ 7 نظر / 25 بازدید
شاه بلوط

جسارت نباشه اما حرفهای دوستان مثل روال همیشگی که پاک کردن صورت مسئله هست می مونه شما ماه رو نشون میدین اینا نوک انگشت رو میبینن انگار اگر شما دکتر نشید مشکل همه افغانها حل میشه

سیدحیدری

احسنت برشما. ما به داشتن فرهیختگانی چون شما واقعا می بالیم . این که انسان دراین شرایط واقعا ناراحت کننده عقل را براحساس بتواند چیره کند هنربسیاربزرگی است که فقط ازبزرگان برمی آید. چون به قول روانشناسان دراین مواقع انسان نگاهش تونلی می شودوفقط می تواندقضاوت وانتخاب های نادرستی داشته باشد. امیدوارم تحت تاثیر حرف های ناپسند ویا سخنانی که ازسرطعنه وسرزنش توسط وطن داران خصوص زده می شود قرارنگیرید .وشما به عنوان یک فردی که به صورت قانونی دراین مملکت زندگی می کنید ومشغول به تحصیل هستید وفعالیتی ضد نظام ایران ندارید باید ازحق خودتان دفاع کنید.نه به عنوان قنبرعلی تابش شاعرپرآوازه ؛ باید به عنوان یک دانشجو یک الگوی من جوان افغان باید ازخودتان دفاع کنید وکوتاه نیایید.اگرهرویین جابه جا کرده اید ،اگرادم کشته اید باید گفته شود قطعا علتی برای این کارشان وجود داردهمین سردرگمی ازندانستن چرا وبه چه دلیل است که انسان را عذاب می دهد.یادتان باشد استادعزیزم ،هرسخن شما وهرحرکت شما درتاریخ ثبت خواهدشد وعکس العمل های شما حرکت های مارا یا با بن بست مواجه خواهد کرد یا چون رودخانه پرقدرت به جریان خواهدواداشت چون خیزوافت های ما متاثر

دانشجو

سیاست بسیار پیچیده است! باید یک رفتار یا عملی انجام داده باشید که مطابق میل مراجع ذی صلاح نبوده است! شاید سوء تفاهم شده است! شاید .................. نمیدانم عقل من به جایی ره نمیبرد! ولی نا امید نشوید که در ناامیدی بسی امید است. یک روحیه ای نگیرید که اگر واقعا یک سوء تفاهم شده باشد دیگر هیچ رمقی برای درس و تحصیل نداشته باشید!

دانشجو

سیاست بسیار پیچیده است! باید یک رفتار یا عملی انجام داده باشید که مطابق میل مراجع ذی صلاح نبوده است! شاید سوء تفاهم شده است! شاید .................. نمیدانم عقل من به جایی ره نمیبرد! ولی نا امید نشوید که در ناامیدی بسی امید است. یک روحیه ای نگیرید که اگر واقعا یک سوء تفاهم شده باشد دیگر هیچ رمقی برای درس و تحصیل نداشته باشید!

سید احمد مدقق

لعنت به تو قانون این را یک آواره به من گفت پشت دروازه ی اردوگاه

یک آشنای نزدیک

آقای تابش خودتان هم میدانید در سفرهای اخیر خود به افغانستان چه میکردید و با چه کسانی و بر علیه چه کشوری گفتگو کردید جناب تابش از نظر من شما هنگامی که به ایران آمدید نخبه نبودید در ایران و در پناه امنیت این کشور توانستید تحصیل کنید ولی اینگونه عمل کردید ضمنا" من از شما سئوال میکنم شما که حاضر نیستید برای کشور خودتان خدمتی کنید چه خدمتی میتوانید به ایران که بیگانه است بکنید ؟؟؟

دل آرام

مساله تبعیض در جامعه شناسی فاشیزم به معنای این است که فردرا بطور نهادی یک قوم را پایین تر و منفور بدانیم. هر جامعه مدنی سکولار باید امکان ادامه تحصیل برای افراد طالب را فراهم سازد..