ضرورت محاکمه فوری تروریستان فرهنگی در دایرة‌المعارف آریانا

ضرورت محاکمه فوری تروریستان فرهنگی در دایرة‌المعارف آریانا

طالبان تنها یک چهره از هزار چهره دشمنان امنیت و آرامش مردم ما بود. کوچی در سالهای اخیر شکل دیگری از چهر طالبان است که بهار تا بهار پیدا می شود و باغ و بهار مردم ما را به آتش می کشد.انتخار در مسجد و بازار و جماعات شکل سوم آن میباشد. اینک اما چهره چهارمی از طالبان در جامعه ما آشکار شده است که بسی خطر ناک تر از سه چهره پیشین است. چهره تازه طالب چهره ترور فرهنگی است. این چهره باز هم مانند چهره های دیگرخود غیر منتظره, بی شرم و حیا,بد زبان, غیرانسانی  و بدور از فرهنگ جامعه  اصیل افغانستانی  است.این چهره پیش از این هم گاه گاهی در نظام سیاه طالب خود را نشان داده بود.این چهره همان چهره ای است که تندیس های شمامه و صلصال را به راکت بست. پیش از این در مورد طالب سروده بودم که :

طالب افغان نه که شمشیری بود

طالب افسانه کشمیری بود

 اینک باز هم با قاطعیت می گویم که نویسندگان بی شرم و حیای  دایرت المعارف آریانای جدید چهره های افغانستانی نیستند. طالبانی است که تفنگ را زمین نهاده و قلم بدست گرفته اند. به روشنی آفتاب معلوم است که قلم به مزدان دشنام های دایرت المعارف اریانا, نه نویسنده که همان انتحاری های اند که واسکت های شان را کنار گذاشته و قلم و کاغذ بدست گرفته اند. در اینکه این صدا صدای مردم ما نیست. صدای شیطان است, گمان نمی کنم هیچ افغانی آگاه به مسایل جامعه اش, شکی داشته باشند. به ویژه مقامات سیاسی ما مانند رییس جمهور کرزی و دیگر مقامات و برادران  پشتون, آشکارا می دانند که پس پرده این شیطنت ها کدام سازمانهای استخباراتی پنهان است.مهم اصل این رخ داد نست, چنین رخداد های ممکن است هر زمانی در هر کشوری رخ هد. چنانچه در خیلی از کشورهای همسایه ما این گونه اتفاقات گاهی رخ میدهد. مهم مواجه و مدیریت این  گونه رخداد ها و بحران ها است. نحوه مواجه و مدیریت با چنین بحرانها است که توان مدیریت مدیران سطح بالای یک مملکت را نشان میدهد. لذا من در باره این بحران پیشنهادات زیل را تقدیم می کنم:

  1. در گام نخست ریس جمهور کرزی و دیگر وزیران و مسولان و فرهنگیان برادران پشتون ما باید موضع خویش را در برابر این دشنام نامه روشن کنند و عاملان این دسیسه را بدست خویش به چنگ قانون بسپارند. و سری جدید دایرت المعارف را جمع آوری و خمیر کنند و دوباره کاغذ بسازند.ریس جمهور کرزی فراموش نکنند که بسیاری از قوم مظلوم هزاره  در دو دور ریاست جمهوری به او رای داده اند. آیا  اکنون زمان آن نیست که اعتماد شان  پاسخ داده شود؟
  2. رهبران اقوام دیگر باصراحت و قاطعیت از ریس جمهور بخوا هند که این حد اقل خواسته مردم مارا عملی کنند.
  3. نما یندگان محترم مجلس به عنوان نمایندگان مستقیم مردم وظیفه دارند که به زود ترین فرصت با نابود کردن این سری از دایرت المعارف دلهای رنجور مردم ما را مرهم نهند.حتی با تحصن و استعفا از مجلس.  
  4. فرهنگیان تمام اقوام و قوم بدبخت هزاره باید هماهنگ فعالیت کنند تا این شعله شیطانی برای همیشه خاموش شود.
  5. آحاد مردم افغانستان و مردم دشنام داده شده هزاره باید به  هر رقمی که برای شان میسر است علیه این فتنه فعال شوند و جلوی آن را بگیرند. و اگر نیاز باشد تظاهرات و اگرهم .....
  6. امیدوارم نیاز به هیچ کدام از ماده های چهارگانه بعدی نشود و مقامات عالی کشور بر حسب  وظیفه, به زود ترین فرصت آتش این فتنه را خاموش کنند.

به امید ان.  

/ 4 نظر / 20 بازدید
بتول سیدحیدری

استاد ارجمندم متن بسیار رسایتان را درسایت افغان پیپر خواندم ولذت بردم . انشالله همیشه موفق باشید وقلم تان توانا وسبز وبا اقتدار باشد.

علیرضا

سلام آقای تابش حرف شما را قبول دارم الان فرهنگ افغانستان در دوره ای بسیار بدی هست امید است با وجود فرهنگ مردان غیورمان از این تهاجم سر بلند بیرون آییم اگر به وبلاگم سری بزنید ...

محمدرضاصمدی

سلام آقای دکتر محمدی انشاالله که خوب باشید. مطالب وبلاگتان بسیار زیبا و پرمغز میباشد.