دور تر از چشم اقیانوس

 

چهار پنج ماهی است که در خانه ما همیشه سخن از مشکلات و حل آن است. اگر دوستان زنگ می‌زنند، هم یکی از پرسش‌هایشان این است که مشکلاتت به کجا رسید؟ من هم در این مدت همیشه گفته‌ام مشکلات انشا الله به زودی حل خواهد شد. دو هفته پیش جناب اسماعیلی ریس انجمن دوستی ایران و افغانستان با من تماس گرفت و فرمود امروز آخر وقت یا فردا به جامعه المصطفی مراجعه کن مشکل اقامتت حل شده، به جامعه که مراجعه کردم گفتند در مورد شما هیچ نامه‌ای نیامده تا کنون. به آقای اسماعیلی تماس گرفتم گفت به خاطر کارهای اداری طول کشیده فردا در جامعه مراجعه کن نامه می‌رسد. آقای اسماعیلی گفت در مورد وضعیتت تحصیلی‌ات به وزارت علوم نزد آقای صفری مراجعه کن. به دفتر ایشان هم که تماس گرفتم گفتند با شما تماس خواهیم گرفت. . از آن روز تا حال دو هفته گذشته اما هنوز نه نامه برای حل اقامتم در جامعه المصطفی رسیده و نه منشی آقای صفری تماس گرفته که در مورد روشن شدن وضعیت تحصیلی‌ام صحبت کنند.

هفته پیش وزیر تحصیلات عالی کشور جناب عبیدالله عبید هم در تهران آمده بود. سفیر افغانستان در تهران جناب نور که شخصیت دلسوز و فرهیخته‌ای است، مشکلم را با ایشان در میان گذاشته و جناب وزیر هم با طرف‌های ایرانی مطرح کرده‌اند. دوستان ایرانی در پاسخ گفته‌اند که ما در مورد پرونده ایشان به یک جمع‌بندی رسیده‌ایم انشا الله به زودی حل خواهد شد.

دوست فرهیخته دیگری هم گفت مشکل شما از طریق .... پیگیری شده و حل شده

و...

پشت لب تابم مشغول مطالعه بودم، نکته‌ای خواندم و لبخندی بر لبم نشست پسر کوچم آرش که شش ساله است از من پرسید: "بابا مشکلات داره حل می شه؟"

همه جا سخن از حل مشکل من است اما در عمل یک گامی هم در راستای حل آن برداشته نشده. من واقعاً از این بلاتکلیفی خسته شده‌ام از جناب سفیر و آقای جعفریان درخواست کردم که دیگر این وضعیت برای من قابل‌تحمل نیست لطفاً همکاری کنید که به من خروجی بدهند تا ایران را ترک کنم. اما هنوز همین آخرین قلم هم مشخص نیست که چه خواهد شد و تا کی به دست خواهد آمد؟

فقط آرزو می کنم که خدا هیچ مسلمانی را گرفتار بروکراسی اسلامی نکند!

نوشته شده در ۱۳٩٢/۱۱/٢۸ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ توسط qanbar ali tabesh نظرات () |


Design By : Night Skin